לייעוץ התקשר עכשיו: 1700-70-70-52

חניוני קראוונים

קרוואנים נגררים הפתרון הכי חם שיש היום בישראל

מחירי הדיור העולים מידי חודש, הובילו אנשים רבים ובמיוחד זוגות צעירים לבדוק אלטרנטיבות נוספות למגורים כדוגמת בניית בית בשיטת הבנייה הקלה או מגורים במבנים יבילים אך זה לא פשוט וזאת הסיבה לכך, שהקרוואנים הניידים הפכו להיות האפשרות המועדפת למגורים בשל המחיר, הנוחות והזמינות לכניסה מידית, התפעול הפשוט והרעיון של ניידות קוסם לכולם.

מה עדיף?

מגורים בבית שנבנה בשיטת הבנייה הקלה, הינם הרבה יותר זולים משיטות הבנייה המסורתיות, אך עם זאת, יש צורך שיהיה ברשותכם שטח אדמה שבו ניתן יהיה להקים את המבנה. בנוסף, תצטרכו לשלם עבור כל הריהוט, להיות מחוברים לכל התשתיות של החשמל, המים והגז, עניין שהוא חובת המציאות ותמיד יש עוד תשלומים ועוד אישורים וריצות בקיצור תהליך לא פשוט ועדיין אין חסכון אמיתי.

לעומת זאת, בקרוואן נייד, אתם מקבלים את הבית שלכם על גלגלים מוכן לכניסה, עם כל הנחוץ והדרוש, כאשר אין חובה לחבר את הקרוואן לתשתיות של מים וחשמל אבל במצב מגורים זה מחייב מציאות בנוסף, מדובר במבנה נייד, כך שאתם יכולים להזיז ולהחנות אותו בכל מקום שבו אתם נמצאים ולא חייבים שום שטח משלכם כדי לגור בבית נוח ביותר החיסכון בהוצאות הם מאד משמעותיות.

מגורים בקרוואנים – טרנד חולף או חלופת מגורים אידיאלית ?

אמנם מרבית האנשים בוחרים לרכוש או לשכור בית משלהם, אך החלטה זו כרוכה בהרבה הוצאות והתחייבויות שיש לשלם מידי חודש, מה שגורם לירידה ביכולת הקיום, ללחצים ומתחים רבים. בחירה במבנים ניידים או בבניה קלה ואיכותית אכן מוזילה את העלויות באופן משמעותי למול בנייה רגילה, אך עדיין יש לשלם על הרבה דברים נוספים הקשורים לעצם המגורים בבית פרטי.

בארצות מסוימות, מגורים בקרוואנים ממונעים, הם חלק מהשגרה ולא טרנד חולף וזאת משום שמעבר לעובדה שמדובר במגורים זולים ביותר, זו מעין סוג של חוויה, שכן אפשר לבחור לחיות חודשיים בצפון, חודשיים בדרום, ולשנות את הנוף שרואים דרך החלון, מידי יום, שעה ואפילו דקה. המציאות מוכיחה שמרבית האנשים שעוברים לגור בקרוואנים מתמכרים לתחושת החופש ובוחרים שלא לחזור לגור בבית רגיל.

נראה אם כן, כי מגורים בקרוואנים זהו לא טרנד, אלא דרך חלופית למגורים שאינה נופלת מכל צורת חיים אחרת אלא אף עולה עליה מבחינות מסוימות. בניה קלה ואיכותית שונה לגמרי ממגורים בקרוואנים, ולכן כל אחד צריך לבדוק מה הכי נכון וטוב בשבילו כי הישראלים רק עכשיו מתחילים להבין את הפוטנציאל האמיתי הגלום בלחיות בקראוון. ולכן ישנם הרבה זוגות צעירים, חיילים משוחררים, זוגות מבוגרים או פשוט סתם אנשים שנמאס להם לשלם ביוקר.

כמובן שישנו הגורם הממשלתי, המוניציפאלי שעדיין לא בדיוק יודע איך לאכל את הטרנד החדש ולכן ישנם תוכניות להפוך שטחים מסוימים לשטחי מגורים לקראוונים בלבד. אבל כמו כל דבר טוב שקורה במדינתנו הקטנה זה עניין של זמן והפעלת לחץ על המנגנון הממשלתי לתת את הדעת והאפשר להקים את שכונות הקראוונים כמקובל בעולם.

בנתיים כל בעל קראוון שעבר לגור בו מוצא פתרונות יצירתיים כגון: להניח את הקראוון בחצר או במשק או בטבע (לא בשמורות) ומסתבר שבנתיים כולם נהנים מהשינוי והחיסכון בלי קשר לחוות החופש הבלתי פוסקת בלחיות בקראוון.

 

0 Comments

כתיבת תגובה

נווט באתר