לייעוץ התקשר עכשיו: 1700-70-70-52

חניוני קראוונים

חניוני קרוואנים בישראל

רוב הסיכויים שאתם מכירים מישהו או שאפילו רק שמעתם על משפחה או על זוג שיצאו לטיול קרוואנים בארצות הברית. מדובר על חוויה יוצאת דופן שמאפשרת לצאת לחופשה אמיתית ללא כבלים או מחויבויות כשהגישה לטבע היא אופטימלית אבל הטיול אינו כרוך בסידורי לינה מורכבים ובהוצאה כספית גבוהה על חדרי מלון כיוון שהמיטה הנוחה תמיד נגישה וזמינה בחדר השינה בקרוואן. למרות שבארצות הברית ובאירופה תרבות טיולי הקרוואנים נחשבת לפופולרית ביותר, התופעה עדיין נמצאת בחיתוליה.
עם זאת, כיום פועלות בישראל מספר חברות שמציעות ללקוחותיהן את האפשרות של השכרת קרוואנים לתקופות קצרות וישנם אף לא מעט קרוואנים למכירה בשוק הישראלי המתפתח. בין היתר ניתן לאתר היום דגמים שונים של קרוואנים לגרירה ואף דגמים מתקדמים ומרווחים בצורה בלתי רגילה.

במידה ועד היום אפילו לא שקלתם את האפשרות של יציאה למסע קרוואנים מהנה, ישנו סיכוי לא רע שהחשש שלכם נובע מכך שחשבתם כי אין בישראל חניונים שמתאימים לחניית קרוואנים. החדשות הטובות הן, שלמרות שרבים לא מודעים לכך, בישראל בהחלט ישנם לא מעט חניונים שערוכים לחניית קרוואנים בדרגות אבזור ותשתית שונות.

מה הם בדיוק חניוני קרוואנים ?

ארצנו בורכה בשפע של חניוני קמפינג והמטיילים הרבים שכובשים את שבילי הארץ במשך כל ימות השנה נהנים להקים אוהלים לעת ערב בחניונים הרבים שפזורים בה מצפון ועד דרום. אך בעוד שהמטייל הרגלי לא זקוק ליותר מפיסת אדמה, ברזיה אחת או שתיים, שירותים ומקלחת, הרי שאנשי הקרוואנים זקוקים לתנאים מעט שונים. למרות שרוב החניונים שמתאימים לחניית קרוואנים בישראל מופעלים על ידי הקרן הקיימת לישראל או על ידי רשות הטבע והגנים, בשנים האחרונות אנחנו עדים לתופעה חדשה ומשמחת שבה גם גורמים פרטיים התחילו להפעיל חניוני קרוואנים למופת.
ובכן, חניוני קרוואנים צריכים בראש ובראשונה להיות מרווחים דיים ונגישים לכלי הרכב הגדולים והמופלאים האלה. חניונים קטנים בהחלט אינם מתאימים לחניית קרוואנים ובמיוחד לא מיועדים לכך במידה והגישה אליהם בעייתית. בנוסף לכך, חניוני קרוואנים מוצלחים הם אלו שמאפשרים חיבור לתשתיות המים והחשמל.

מה יש לברר לפני ההגעה למקום ?

כאשר אתם מתחילים לברר בנוגע לחניונים המתאימים, חשוב ראשית להבין האם החניונים נמצאים בתוואי הדרך שלכם. חשוב לזכור שגם החניון המאובזר והמזמין ביותר לא יתאים לצרכים שלכם לו יימצא במרחק רב מדי מנקודת הסיום של מסלול הטיול. מעבר לכך חשוב לברר מה היא מידת הנגישות של החניון לקרוואנים. הדבר האחרון שאתם מעוניינים שיקרה הוא שתגיעו למקום לעת ערב ותגלו שלא ניתן להכניס אליו את הקרוואן.
כמו כן יש לברר האם יש במקום שירותים ומקלחות מסודרים, האם ניתן להתחבר במקום לתשתית המים או לא והאם ניתן להתחבר לתשתית החשמל. וכמובן לבדוק האם אתם רחוקים מכל אטרקציה, גם רצוי לברר כמה קראוונים נכנסים והאם מותר קריוקי בקיצור לברר הכל מעבר לכך ישנה רשימה מתפתחת של מעל 50 אתרים נוספים הפרוסים ברחבי הארץ.

 

0 Comments

כתיבת תגובה

נווט באתר